Паркетна дошка Bludwood

Ми пропонуємо безліч видів декоративної обробки деревини, які зроблять вашу підлогу вишуканими та унікальними. Цінні породи – благодатний матеріал для декорування, за допомогою якого можна вдало підкреслити природний малюнок деревини та стилізувати її під інтер’єр.

Класичні способи декоративної обробки деревини – це тонування в потрібний відтінок та комплекс робіт з її старіння. Основні типи старіння: брашування, патинування, стругання, скоблення, пиляння та деякі інші.

Види обробки

Брашування

Брашування – один з основних способів штучного старіння. Термін походить від англійського слова (brush – щітка). При обробці брашуванням спеціальною металевою щіткою з деревини видаляють м’які волокна заболоні.

Після обробки візерунок деревини стає контрастним і рельєфним, він знаходить об’ємний малюнок, утворений грубими волокнами, річними кільцями, опуклими сучками та вічками. Обробка підкреслює красивий природний рельєф твердих волокон, надає декоративного вигляду, який вона набуває в природних умовах з часом у міру експлуатації.

Брашування деревини поділяється на три типи залежно від інтенсивності обробки. Глибина обробки може змінюватися від трохи помітної шорсткості до нерівностей заввишки 2-3 мм. Покриття лаком зберігає лише отриманий малюнок, а олія ще й її природну нерівність. Брашування піддаються тільки ті породи деревини, які мають чіткі тверді та м’які річні кільця: дуб, горіх, ясен та деякі екзотичні види.

Наше підприємство оснащене сучасним обладнанням, на якому паркет проходить обробку різною інтенсивністю.

Патинування

Патинування – (від італ. “patina” – природний наліт старовини на поверхні виробів) один з популярних видів обробки матеріалу, за допомогою якого досягається ефект старіння. Активно застосовується для декоративної обробки деревини.

Саме слово “патина” означає наліт на поверхні різних матеріалів (це може бути метал, дерево, камінь та ін.). Патинований паркет має виразну контрастну текстуру, оскільки патину наносять після брашування у відкриті пори деревини. Потім поверхня покривається фарбою іншого кольору чи захисним лаком. Пігмент патини утворює унікальний контрастний візерунок природного матеріалу.

Патинування робить поверхню деревини ще ефектнішою, як би покриваючи дошку тонким вишуканим павутинням, підкреслюючи виразну структуру річних кілець. Патинування є одним з основних способів штучного старіння деревини.

Стругання

Стругання – спосіб обробки, при якому поверхня дошки покривається явно вираженими нерівномірними хвилями. Стругання виконується вручну електроінструментами за принципом рубанка. Хвилястий рельєф, що прикрашає поверхню дошки, робить її фактуру ще глибшою та об’ємнішою. Така дошка створює привабливу гру світла та тіні за будь-якого освітлення і приємна на дотик. Підлога з ефектом стругання корисна для ніг з ортопедичної точки зору. Стругання часто використовується як один з механічних способів штучного зістарювання дошки, створюючи ілюзію дуже старої підлоги, що протерлася, через довге ходіння по ньому великої кількості людей.

Пиляння

Пиляння – поверхневе напилювання та створення штучних дефектів деревини, один із традиційних прийомів старіння. Такий ефект робить поверхню підлоги більш різноманітною та природною. При цьому способі обробки на поверхню дошки наносять неглибокі поперечні надпили стрічковою пилкою. Невеликі борозенки створюють неоднорідну фактурну поверхню. Особливо ефектно виглядає коїться з іншими видами обробки.

Старіння

Комплексне старіння – складний процес створення на поверхні деревини штучних дефектів та затемнень. Імітація виду старої деревини шляхом її механічної обробки та подальшого покриття різними фарбуючими складами.

До механічних способів можна віднести:

брошування;
стругання;
імітація руйнування фактури деревини різними деревними шкідниками (наприклад, просвердлювання отворів-червоточин і “малювання” борозенок-червоточин свердлом);
різноманітні збивки, механічні дефекти, ямки, подряпини, тріщини (найчастіше робиться вручну: стамескою, металевими кульками та іншими інструментами).
Для надання деревині зістареного антикварного вигляду застосовується наступна її колірна обробка, найчастіше використовуються тонування та патинування. Старіння деревини є одним із наймодніших і затребуваних напрямків у декоративній обробці паркету.

Підбір кольору

Ні для кого не секрет, що при покупці покриття для підлоги особливу труднощі представляє вибір потрібного відтінку, який буде гармонійно поєднуватися з іншими елементами інтер’єру.

На нашому підприємстві працює колористична лабораторія, в якій підбирають барвники та тонування на зразок замовника. Ви можете вибрати варіант